Kompleksowa Ochrona Powierzchni

Poproś o indywidualną wycenę

(48) 662 017 092
EH 17 IMPREGNAT HYDROFOBOWY WODNY
EH 14 IMPREGNAT HYDROFOBOWY ROZPUSZCZALNIKOWY
EH 16 IMPREGNAT SILANOWY WODNY
EH 20 IMPREGNAT HYBRYDOWY HYDROFOBOWY I OLEOFOBOWY wodny

Impregnaty Hydrofobowe

Celem impregnacji hydrofobowej jest powlekanie porów kapilar występujących na powierzchniach mineralnych preparatami silanowymi i siloksanowymi. Preparaty te składają się z bardzo małych cząsteczek, które przywierają do wnętrza ścianek porów tworząc efekt hydrofobowy. Ten typ impregnacji zachowuje właściwości oddychające powierzchni. Impregnaty nie są widoczne i najczęściej zachowują oryginalny wygląd podłoża.

Zastosowanie:

Impregnaty Hydrofobowe sprawdzą się najlepiej w takich obszarach jak:

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. To etap, który jest często pomijany a konsekwencje tego są bardzo poważne. Impregnat nie wniknie w kamień jeśli na jego powierzchni są stare powłoki innych wyrobów lub pył. Kolejna kwestia to walory estetyczne – efekt końcowy będzie kiepski jeśli impregnat nałożymy na kamień, który nie jest wyczyszczony. Przed aplikacją impregnatu kamień powinien być w miarę gładki, suchy i wolny od zanieczyszczeń. Powłoki luźne należy usunąć a nieuszkodzone wystarczy wyczyścić lub zmatowić.

Impregnaty stosuje się do zabezpieczania powierzchni betonu, cegły, kamienia, piaskowca i innych materiałów budowlanych przed wnikaniem jonów chlorkowych, przed wnikaniem wody nie wywierającej parcia oraz do zabezpieczania powierzchni przed działaniem środowisk agresywnych. Dzięki impregnacji uzyskuje się zwiększenie odporności powierzchni mineralnych na ścieranie i procesy erozji. Impregnacja może chronić powierzchnie materiałów przed skutkami szoku termicznego oraz zamrażania i rozmrażania w obecności soli i bez zasolenia.

Preparaty impregnujące nanosi się technikami malarskimi na powierzchnię elementu betonowego, lub wykończeniowego, uzyskując po wyschnięciu długotrwałą barierę ochronną.

Impregnacja polega na powlekaniu powierzchni preparatami, opartymi głównie na żywicach syntetycznych: epoksydowych, poliuretanowych, akrylowych i innych. W wyniku impregnacji pory i kapilary w betonie w przypowierzchniowej warstewce ulegają częściowo lub całkowicie wypełnieniu preparatem żywicznym, a na powierzchni betonu tworzy się cienka, nieciągła powłoka. Powierzchnia betonu ulega uszczelnieniu i wzmocnieniu.

Poza klasyczną metodą impregnacji, zabezpieczać materiały mineralne można wykorzystując metodę hydrofobizacji powierzchni. Impregnacja hydrofobizująca polega na powlekaniu powierzchni betonu preparatami hydrofobowymi, zawierającymi w swoim składzie związki silikonowe lub siloksanowe. Preparat hydrofobowy wnika w przypowierzchniową warstewkę betonu i adsorbuje się na powierzchniach porów i kapilar. Wygląd i wrażenia dotykowe powierzchni pozostają zwykle bez zmian lub powierzchnia ulega nieznacznemu ściemnieniu. W wyniku impregnacji hydrofobizującej powierzchnia betonu nabiera właściwości hydrofobowych, tzn. właściwości odpychających cząsteczki wody. Hydrofoby zmniejszają nasiąkliwość materiału, przez co ograniczają powstawanie pleśni, grzybów i wykwitów solnych.